Logitech M570 910-002090

Počet tlačidiel
Optické rozlíšenie
2400 dpi

• , zakúpené v Alza.sk

• Ergonomia, dobre sa drži. Ušetrí more miesta. dlhá výdrž batérií ale zatial nemám otestované.

Tuto myšku som si kupil k práci v 3D softvéri, síce si na ňu treba zvyknúť ale už nikdy nebudete musieť behať po stole a nebudete potrebovať more miesta :D. Pracujem v strojársteve a občas mám stôl plný výkresom tak ušetrené miesto sa počíta :D.
    Odporúčam.

• , zakúpené v eleo.sk

Práca s touto myšou je diametrálne odlišná od toho, na čo je človek zvyknutý s klasickou myšou. Stým som samozrejme počítal. Či to bude ale pre mňa krok k lepšiemu, zatiaľ neviem posúdiť. Rozhodne bude potrebný dlhší čas, kým si nato človek zvykne. Je však možné, že to nakoniec nebude ideálna voľba pre moju prácu (AutoCAD 2D), zatiaľ sa mi s ňou pracuje výrazne pomalšie a s trackball-om je to zatiaľ oveľa menej presné (z hľadiska precíznosti jemného pohybu s kurzorom), ako som zvyknutý s klasickou myšou.
    Chce to teda čas, o pár týždňov budem múdrejší... Možno s ňou časom budem vedieť robiť rovnako bleskovo, ako teraz... Ak nezabudnem, neskôr pridám info o svojej skúsenosti.

• Velmi dobry a kvalitny produkt
    • Jednoducha instalacia
    • Nenarocne ovladanie
    • nic vazne...

Tato mys je velmi dobra. Po prvy krat mam trackball. Doteraz som pracoval na obyc mysiach ale naucil som sa na nej robit hned a nedam na nu dopusit. Fakt super mys. Odporucam.

Typ zariadenia
bezdrôtové
Počet tlačidiel
Optické rozlíšenie
2400 dpi

Logitech Wireless Trackball M570 vám poskytuje iný druh pohodlia. Je stále na mieste a podopiera vašu ruku, aby ste bez problémov mohli pracovať po celý deň.

Prestaňte naháňať myš. Trackball je stále na mieste a máte vďaka nemu kontrolu pod palcom, takže pri pohybe kurzorom nie je potrebné pohybovať celou pažou.

Jeho vymodelovaný tvar podopiera vašu ruku a umožňuje tak pohodlné ovládanie po celý deň.

Tento trackball obsahuje prijímač Logitech Unifying. Tento drobný bezdrôtový prijímač zostáva v notebooku, takže ho pri pohybe z miesta na miesto nemusíte odpájať.

Navyše môžete ľahko doplniť kompatibilnú klávesnicu, numerickú klávesnicu alebo myš - bez problémov s niekoľkými prijímačmi USB.

Zariadenie môžete používať po dobu až 18 mesiacov bez výmeny batérie. Praktický indikátor batérie navyše pomáha zaistiť, že nikdy nebudete pristihnutí v núdzi.

Nech už trackball použijete kdekoľvek, vždy máte presnú kontrolu nad kurzorom. Pre trackball M570 nie sú problémom masívne stoly, pohodlné pohovky ani mäkké postele.

Integrované koliesko pre posuv a ľahko prístupné tlačidlá Späť / Dopredu umožňujú jednoduché ovládanie, či už surfujete na webe alebo ovládate multimediálne počítačové centrum.

• Trackball
    • Ergónomia (zbavila ma bolestí zápästia, len prst tršoku protestuje)
    • Dlhá životnosť batérie
    • Cena u slovenských dodávateľov
    • Životnosť všetkých tlačítok
    • Nepresná
    • Rýchlo sa zašpiní čím sa ešte viac zanesie
    • Málo programovateľných tlačítok
    • Tuhé scrollovacie koliesko

Za počítačom pracujem niekedy aj 10 hodín denne a prevažne v 3D programoch, kde treba občas presnosť. Táto "myška" presná rozhodne nie je. Človek sa pri UHD rozlíšení vytrápi kým správne nastaví citlivosť a aj tak nikdy nebude úplne spokojný (teda aspoň ja som nebol). Ani po roku som si nezvykol. Konštantne sa ovládanie mení v závislosti od zašpinenia a keď ju očistíte, tak zase máte iné ovládanie :D

Prostredné koliesko nemá možnosť hľadkého scrollovania. Chýbajú mi aspoň dva ďalšie programovateľné tlačítka.

Za dané peniaze by človek čakal, že myška vydrží dlhšie ako rok. Celkovo značka logitech je na našom trhu predražená a kvalitou šli prudko dole. Na všetkých myškách mi po roku odchádzajú mikrospínače. Na tejto mi odišiel aj prostredný, čo sa mi ešte na žiadnej inej myške nestalo. V zahraničí túto myšku kúpite aj za polovicu, naši dodávatelia by sa mali nad sebou zamyslieť.

Pochváliť musím výdrž batérie a ergonómiu. Za tie peniaze, ale radšej Kensington. A celkom nerozumiem zmyslu mať trackball bezdrôtový, keďže sa s myškou počas používania veľmi nehýbe :)

Ak máte problém so zápästím, tak tomu dajte šancu. Ak ale robíte s grafikou ako ja, tak budete trpieť. Radšej si kúpte tablet :)

• stabilná pozícia na stole
    • nepoužíva sa zápästie a rameno
    • dlhá výdrž batérie
    • bezkáblové vyhotovenie
    • nutné pravidelné čistenie

V mojom prípade znamenal prechod z počítačovej myši na tento trackball úplne minimalizovanie bolestí v zápästí a ramene.

Odporúčam.

• nezaberie veľký priestor (možné mat položenú na nohe a pracovať v stiesnených podmienkach)
    • pre mňa lepšia ako touchpad
    • jednoduché čistenie - stačí vytlačiť guličku
    • dlhá životnosť na batériu (1AA)
    • nutné čistiť -ked začina sekat
    • nevojde mi ani malíček na vytlačenie guličky
    • cena?

najlepši trackball

• , zakúpené v eleo.sk

• jednoduché čistenie
    • kvalitná a rýchla
    • ergonomická
    • žiadne bolesti zápästia
    • životnosť mikrospínačov je cca 4 roky, dajú sa kúpiť nové cca za 2 eurá kus a vymeniť, ak viete spájkovať a máte náradie

Prešiel som na trackball po cca 15 rokoch používania myši. Zvykal som si asi mesiac, stálo to však za to a tento model mi to veľmi uľahčil.

Stýmto trackballom sa naozaj dobre pracuje. Stačí minimum miesta. Je skvelý na dlhú každodennú prácu, grafiku, dokonca aj na hry. Dohral som s ním napríklad Wolfensteina - New Order :) Bez problémov. Už neviem, čo je to bolesť zápästia z dlhodobej práce s klasickou myšou.

Používam ho 9 mesiacov. Pôvodná alkalická batéria Duracell hlási v Setpointe kapacitu 55% a to ju naozaj nešetrím, občas ju zabudnem cez noc vypnúť a pod.

Ak ste sa niekedy pohrávali s myšlienkou prechodu na trackball, skúste to s týmto modelom. Naozaj mu nemám čo vyčítať. Snáď len ako už bolo povedané, je skôr určený na väčšiu pánsku ruku. Ženám by som odporučil asi niečo menšie.

• Velmi dobry a kvalitny produkt
    • Jednoducha instalacia
    • Nenarocne ovladanie
    • nic vazne...

• Pokiaľ hľadáte alternatívu k touchpadu alebo tradičným myškám, je pre vás bezdrôtový trackball M570 skvelou voľbou, pret...

Zobraziť celú recenziu na digitalportal.sk

• , zakúpené v Alza.sk

• -prepracovaný výrobok, keď správne nastavíte rýchlosť pohybu kurzoru tak nemá chybu
    • -dobrý pomer cena - kvalita
    • -odľahčí záťaž zápästiu
    • -rozložením tlačidiel je stavaná len pre riadnu chlapskú ruku,
    • čo ale mne vyhovuje

-koho večer po 10 hodinovom jazdení myšou po stole bolieva zápästie a má poriadnu chlapskú dlaň, tak odporúčam.

• Kvalitné prevedenie
    • Dlhá životnosť batérie
    • Nie je potrebná podložka pod myš,kedže sa z myšou nehýbe,ale len s tou modrou guličkou
    • Vyššia cena,aj keď už trochu klesla,ja som za ňu dal 60eur

Myš vlastním už 2 roky a výrobcom udávanú výdrž na jednu alkalickú batériu 18 mesiacov, môžem potvrdiť(mne vydržala 19 mesiacov) a to u mňa beží väčšinu dňa, takže je to kvalitný výrobok a som s ňou maximálne spokojný.Také isté myšky ale s káblom máme aj v práci už cca 6 rokov a tiež fungujú po celý čas bez problémov.Niekomu môže nejaký čas trvať kým si zvykne na trošku netypické ovládanie, ale mne vyhovuje viac, ako behať s klasickou myšou po stole.Inak je trochu väčšia, pre také chlapské ruky akurát,no mohli by ešte spraviť menšiu dámsku verziu ;c).